Info 0 – Ważne informacje ogólne

W ostatnim czasie wiele się zmieniło – projekt T-Mini staje się coraz bardziej popularny na świecie – zamówienia są od Australii i Nowej Zelandii aż po Kanadę i Brazylię. Dlatego powstał ten portal. Mój “stary” blog – mareklibre.blogspot.com będzie nadal istniał, ale nie będę na nim robił nowych wpisów. To co na nim jest – w ramach wolnych chwil będę tutaj przenosił. Wszystkie nowości – będą tylko tutaj.

Nowością jest także sformalizowanie działalności – od początku lutego działam jako zarejestrowana firma “mTransmiter – Marek Macner” ze wszystkimi tego dobrymi (i nie najlepszymi) konsekwencjami 🙂

Nie zmieniło się jedno – nadal działam jednoosobowo: i jako projektant, i jako programista, i jako elektronik, i jako producent, i jako biurokrata – księgowy, itp…. Teraz czas będzie się musiał trochę naciągnąć, żeby te wszystkie funkcje obsłużyć. Do tego pomocą ma być ten portal i jego możliwości: sklep oraz narzędzia komunikacji. Stąd – muszę wprowadzić pewne minimalne zasady aby całość działania przebiegała sprawnie i tak jak tylko się da wygodnie dla wszystkich:

 1. Od tej chwili – wszystkie zamówienia, czy to na sprzęt (transmitery i inny jaki się będzie pojawiał), czy to na usługi (wymiana baterii, serwis, itp) – proszę składać tylko i wyłącznie za pomocą Sklepu. Wszystkie złożone do dzisiaj (26.02.2018) zamówienia są wprowadzone do Sklepu i każdy dostał wiadomość e-mail z informacją o utworzeniu konta w Sklepie i o zamówieniu. Proszę wszystkich o zalogowanie się i sprawdzenie danych, szczególnie adresów wysyłki oraz ewentualne poprawienie danych o ile będzie taka potrzeba.
 2. Komunikacja w sprawach zamówień, terminów, płatności, rezygnacji, napraw, serwisu, itp – poprzez odnośnik w Spisie Treści (menu po prawej na ekranie) – “2. Komunikacja,…“. Wpisanie – uruchomienie zgłoszenia na tej stronie jednocześnie uruchamia u mnie procedurę jego obsługi – w każdej chwili wiem czy są nowe zgłoszenia, czy na te które się pojawiły już odpowiedziałem, czy dana sprawa jest zakończona, czy wymaga jeszcze jakiegoś działania, itp. Wy także możecie w każdej chwili sprawdzić jaki jest stan zgłoszenia – widać wszystkie moje działania, itp.
 3. Dyskusje, tematy konfiguracji sprzętu, aplikacji, itp – przez grupy FB – w języku polskim mTransmiter, w pozostałych językach – T-Mini users group.
 4. Czas i terminy ogólne:
  1. Miejscem mojej pracy jest Polska – więc czas środkowoeuropejski (UTC + 1 godzina).
  2. Maile, zgłoszenia z pkt 2, nowe zamówienia w sklepie, i wszelkie inne wiadomości będę sprawdzał (i odpowiadał) co najmniej 2 razy dziennie, od poniedziałku do piątku – rano ok 8-9 i wieczorem ok 18-19. W weekendy i święta – raz dziennie wieczorem ok 18-19. Jeśli się uda – to częściej. To samo dotyczy grup FB.
  3. Wysyłkę zamówionych towarów i wykonanych usług robię Pocztą Polską, listem poleconym, priorytetowym, zatem do każdej wysyłki będzie dostępny numer do śledzenia jej drogi – Poczta Polska. Według regulaminu Poczty -w kraju przesyłka powinna dotrzeć do adresata w ciągu 2 dni roboczych, a za granicę w ciągu 5 dni roboczych. Inne metody wysyłki – możliwe, ale wymagają indywidualnych uzgodnień.
  4. W przypadku dokonania zamówienia i jego opłacenia, a następnie chęci rezygnacji – termin zwrotu wpłaconych pieniędzy wynosi do 14 dni od daty rezygnacji zgłoszonej za pomocą działu “2. Komunikacja…“.

Do dzisiaj – pierwsza część zamawianych transmiterów T-Mini już pracuje u użytkowników. Wysyłka kolejnych, zamówionych do dzisiaj jest wstrzymana ze względu na konieczność przeróbek jakie są skutkiem uwag pierwszych użytkowników: zasięg Bluetooth i stabilność pracy. Techniczne te problemy są już rozwiązane. Przy okazji rozwiązania, dodatkowym efektem jest uzyskanie wodoszczelności T-Mini oraz zmiana zasilania z wymiennej baterii CR2032 na wbudowany akumulator pozwalający na wielokrotne ładowanie. Po zakończeniu prac modyfikacyjnych i przygotowania technologii produkcji/przeróbki już wykonanych T-Mini, co zajmie najbliższe 2-3 dni – podam harmonogram wznowienia wysyłki i realizacji zamówień.

Do końca marca chciałbym zrealizować wszystkie zamówienia jakie już wpłynęły i do tego dnia jeszcze wpłyną i doprowadzić do stanu, aby z początkiem kwietnia T-Mini był dostępny na bieżąco, bez dłuższego niż kilka dni czasu oczekiwania od zamówienia do wysyłki.

PS.

Proszę nie przysyłajcie mi maili, ani nie kontaktujcie się przez “2.Komunikacja..” w sprawie zmian swoich danych. To wszystko możecie sami zrobić po zalogowaniu się. Gdyby był problem z hasłem do logowania – proszę wejść na: https://www.mtransmiter.pl/?page_id=7&lost-password, wpisać swój adres mailowy i postępować zgodnie z tym co przyjdzie w mailu.

 

Dodaj komentarz