Info 1 – Projekt T-Mini – stan na 16.03.2018

Po wykonanych w lutym badaniach, testach i modyfikacjach jakie wynikły ze zgłoszeń dotychczasowych użytkowników T-Mini aktualnie modyfikuję już zmontowane T-Mini (przeróbka zasilania) dla osób, które złożyły zamówienia przed końcem stycznia. Dla wszystkich pozostałych – zamówienia złożone do dzisiaj i składane na bieżąco – w formie produkcyjnej wykonywane są płytki oraz są zamówione elementy – oczekuję na dostawę w przyszłym tygodniu i wtedy pójdą do montażu. Trochę spowolnienia spowodowała zeszłotygodniowa grypa, ale już jest w miarę OK 🙂

Szczegółowo – w poszczególnych zagadnieniach, wg obecnego stanu i planów projektT-Mini wygląda tak:

 1. Modyfikacja T-Mini polega na zastąpieniu dotychczasowej baterii CR2032 przez akumulator LiPo wraz z przełączaniem ładowania i dodaniu ładowarki zasilanej kablem USB micro (identycznym jak do ładowania fabrycznego czytnika Libre) oraz dodaniu ramki mocującej do opaski.
 2. W dotychczas istniejących fizycznie T-Mini (to znaczy w pierwszej partii 75 szt wysłanych do tej pory do użytkowników i partii wstrzymanej 60 szt) modyfikacja będzie polegała na odlutowaniu podstawki do CR2032 i w jej miejsce wlutowaniu akumulatora i przełącznika magnetycznego oraz zalaniu całości w obudowie. Nowe T-Mini (aktualnie realizowana partia 250 szt) – zamawiane od końca stycznia, które dopiero są “produkowane” mają już zmodyfikowaną płytkę i układ elementów pozwalający na bezpośredni montaż wszystkiego co potrzeba – dalej analogicznie jak w “starych” – zalanie w obudowie silikonem.
 3. Aktualna partia “nowych” T-mini – 250 szt jest w znacznej części sprzedana – na dzisiaj zostało wolnych 38 szt i te są nadal dostępne. Kolejne partie będą liczyć po 100 szt i plan jest taki, aby uruchamiać ich produkcję, jak “na magazynie” zostanie mi mniej niż 10 szt gotowych T-Mini.
 4. Do “starych” i “nowych” jest zamówiony komplet potrzebnych elementów. Potwierdzony termin dostawy z USA to przyszły tydzień (19-23.03). Potwierdzony termin wykonania płytek (producent krajowy) dla nowej partii – 22.03. Planowany termin montażu (wykonawca krajowy) – 28-30.03.
 5. “Stara” partia powinna być gotowa do zaprogramowania i zalewania w obudowach natychmiast po dostawie elementów z pkt 4 (czyli do 23.03), a nowa partia po zakończeniu montażu (30.03).
 6. Zalewanie w obudowach: przygotowuje formy na 15 szt do jednoczesnego zalania T-Mini. Wymagany czas utwardzania po zalaniu to 24h – czyli codziennie będzie gotowe do wysyłki po 15 szt T-Mini. Wykonanie ładowarki oraz ramki mocującej jest tą samą technologią zalewania w formie i będą produkowane równolegle.
 7. W związku z pkt 5 i 6 powyżej – planuje codzienną wysyłkę po 15 szt T-Mini. Odbiorcy otrzymają dzień przed wysyłka maila z informacją o planowanej wysyłce, a po nadaniu na poczcie – maila z numerem przesyłki do jej śledzenia. Realizacja będzie od “najstarszych” zamówień.
 8. Równolegle do obecnych przygotowań form i modułów – przygotowuje nowy program “mDiab” – jednocześnie dla telefonów z Androidem i IPhonów, którego zadaniem będzie umożliwienie konfiguracji T-Mini wg potrzeb użytkownika oraz wgrywanie nowych wersji firmware do T-Mini. Aplikacja mDiab będzie dostępna przez PlayStore (android) oraz przez TestFlight (iOS – podobnie jak jest dostępny Spike).
 9. Funkcje aplikacji mDiab:
  1. ustawienie wersji protokołu transmisji: LimiTTer (czyli dokładnie tak jak obecne transmitery) oraz xBridge2 – nowy protokół pozwalający między innymi na automatyczne uzupełnienie “starych” odczytów nie przesłanych do telefonu z powodu utraty zasięgu, rozładowania zasilania, itp. To uzupełnienie działa identycznie jak skanowanie NFC – uzupełnia do ostatnich 8 godzin, czyli tyle ile jest dostępne w sensorze Libry. T-Mini wychodzą z ustawionym protokołem LimiTTer i o ile ktoś nie planuje użycia xBridge2 – to nic nie musi robić ani zmieniać.
  2. ustawienie czasu przesyłania – od 2 do 9 minut. Standardowo jest co 5 minut.
  3. aktualizacja firmware, czyli oprogramowania wewnętrznego T-Mini do nowych wersji gdy się pojawią.
  4. w dalszej kolejności mDiab będzie rozbudowywany do pełnej aplikacji realizującej te same funkcje, które dziś realizują xDrip, Spike, Nightscout oraz aplikacje pętlowe” – Loop, itp.
 10. Wymiana/przebudowa T-Mini, które są już u użytkowników: rozpoczęcie od 2.04.2018. Osoby, które chcą by wykonać modyfikację (mają problem z zasięgiem działania, itp) proszę po 2.04 o przesyłanie ich do mnie. Termin wykonania – do 5 dni roboczych od otrzymania.

To ogólnie tyle na dzisiaj.

Dodaj komentarz